Відповідь на це питання дає законодавство. Музичні твори, як і інші твори мистецтва, є інтелектуальною власністю та об’єктом авторського права, а вимоги, які підприємець зобов’язаний виконувати, здійснюючи публічне виконання музики, визначені в Законі України «Про авторське право і суміжні права». Зокрема, в Законі зазначено, що публічне виконання музики повинно здійснюватися:
– з дозволу правовласників – осіб, які володіють авторським правом і суміжними правами на твори, а саме: авторів, композиторів, виконавців і виробників фонограм;
– з виплатою винагороди (роялті) правовласникам.
У разі порушення встановленого порядку використання музики настає юридична відповідальність.
Публічне виконання пісні, фонограми чи відеокліпу – це представлення твору в живому виконанні або за допомогою технічних засобів в місці, відкритому для вільного відвідування необмеженою кількістю людей. Таким чином, звучання музичних творів в кафе, ресторанах, готелях, магазинах, спорткомплексах, салонах краси є публічним виконанням музики.
Хто встановлює ставки роялті і який їхній розмір?
Хто і на якій підставі може подати позов за нелегальне використання музики?
Чи потрібно платити за музику, якщо в закладі грає радіо або телевізор?
Чи потрібно платити роялті, якщо в закладі грає тільки «жива» музика?
Чи маю я платити роялті, якщо використовую в своєму закладі тільки лійензійні диски?
В закладі грає музика зі стрімінгового сервісу Apple Music, Google Play Музика, Spotify, Jamendo Music, тощо, за використання якого я сплачую абонплату. Чому я маю платити роялті?
Відповідь на ці питання Ви знайдете тут – https://ulasp.org/koristuvacham/zapitannya-ta-vidpovidi/